Lesiu34, zanim mistrz krzynol wyrwał mi ok 20 metrów kabla :wink:
to podświetlenie skarpetek, boczne drzwi - oczywiście przód i tył miałem podciągnięte pod lampkę w podsufitce
Żadnych błędów nie było - ale jak już się bawisz to może poszukaj innego bordnetza :?:
Kto wie co będziesz chciał w przyszłości zrobić jeszcze :szeroki_usmiech
[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi
Zwiń
X
-
Koledzy, pomóżcie. Elektryk zamontował mi podświetlenie jak w tutorialu. Wszystko podłączone do właściwych miejsc. Bordnetz niestety nie przyjmuje kodowania. Byłem u trzech elektroników, którzy próbowali VCDSem, VASem i polegli. Wygląda to tak: w VAS nie ma w ogóle opcji podświetlenia przestrzeni wokół nóg. A VCDS wywala błąd: kodowana liczba musi się zawierać w zakresie 00000-99999. Coś takiego jak tu: http://audiforum.us/threads/workshop...p-please.3015/ i za nic nie da się tego zmienić. Elektronik wbił kod serwisowy do Octavii 12233 - nie pomogło. Po kontakcie mojego elektronika z jego znajomym elektronikiem z ASO Skody ich elektronik stwierdził, że każdy bordnetz powinien tą funkcję zakodować. Ale stuprocentowo pewien tego nie był. Kolega krzynol podpowiedział, że istnieje możliwość, iż mój bordnetz tej funkcji po prostu nie obsługuje i już, mimo, że to wersja 23 bit (ale nie wiem jaki numer bordnetza - na pewno 3C0 937 049 -ale nie znam końcówki). W takim wypadku gdzie można podłączyć podświetlenie nóg?
1. krańcówki drzwi - ale tracę na tym opóźnienie podświetlenia no i działa tylko po tej stronie po której drzwi są otwarte
2. pod lampkę oświetlenia wnętrza - ale czy się da? 4 żarówki w5w ciągną około 2 amper - czy to nie za dużo i elektronika auta nie będzie wykazywać błędu? Ewentualnie - wymienić w5w na ledy?
3. jakieś inne pomysły?
Zostaw komentarz:
-
-
Jak widziałem jakieś manuale z Audi to właśnie to mi się rzuciło w oczy, że plastiki podklejone wygłuszeniem, wszystko grubsze itd.Zamieszczone przez krzynolwogóle całej tapicerka/wygłuszeń jest 2x więcej
Zostaw komentarz:
-
-
ale to je OOOOZamieszczone przez krzynolwogóle całej tapicerka/wygłuszeń jest 2x więcej
Zostaw komentarz:
-
-
bishop, eee
ładnie to wygląda, ale ja jako tradycjonalista (aczkolwiek liberalnych poglądów) zostaję przy żółtym
[ Dodano: Pią 03 Sty, 14 22:30 ]
ostatnio A4 B7 miałem na warsztacie i tam ta wykładzina dolna nad nogami
jest bardzo sztywna (częściowo plastikowa) i lampeczki siedzą idealnie
wogóle całej tapicerka/wygłuszeń jest 2x więcej
Zostaw komentarz:
-
-
A Kowal mówił żeby patykiem g..a nie rozgrzebywać.
Ani to nasza octavia, rozkład na nogi jakiś boczny, klamek nie widać, podsufitka daje jak chce.
Chyba już wszytko było jasne w temacie, robisz pseudo ori za 400pln/ z pomocą fachowców z forum/ , albo 40 pln za ledy, tak jak przedstawiłem i czego nie zmienię.
Zostaw komentarz:
-
-
A tu przykład jak powinno wyglądać oświetlenie kabiny w LEDach
-klamki
-nogi
-podsufitka
Zostaw komentarz:
-
-
Panowie to miał być tutorial a robi się onet :evil: . O gustach się nie dyskutuje i każdy robi jak mu pasuje. Więc prosiłbym o konkrety, albo na "Mikołajki" będą :banan a nie rózgi...
Zostaw komentarz:
-
-
przesadził gruboZamieszczone przez bishopczęści to wyżej kolega napisał 250pln.
to je dobre :diabelski_usmiechZamieszczone przez bishopAle takiego egzemplarza jeszcze nie widziałem , 2 razy pisać nick i 2 razy spie...ć
Zostaw komentarz:
-
-
Ale bez właściwego lampki nie pójdą , trzeba kupić i koniec, strzelam że używka to ze 2stówki :?: . a montaż wszystkiego starczy 100pln?, bo części to wyżej kolega napisałZamieszczone przez krzynolbordnetz to inna sprawa, bo nie służy tylko do lampek, a wręcz lampki są marginalnym dodatkiem
250pln.
Ale takiego egzemplarza jeszcze nie widziałem , 2 razy pisać nick i 2 razy spie...ćOj bishkopt bishkopt... :| :| miszczu ciętej riposty...
1
Zostaw komentarz:
-
-
Oj bishkopt bishkopt... :| :| miszczu ciętej riposty...Zamieszczone przez bishopŁadnie , nie ma to jak ledy :lol:
O tym, że ja mam na modułach wiecie tylko Wy i ja, reszta ludzkości 99,99% o tym nie będzie wiedziała :lol: , /a nawet ma to w d.../, liczy się efekt wizualny, a dla mnie jeszcze jakosć montażu , niezawodność i cena. Nikt nie będzie wsadzał głowy pod fotel, żeby zobaczyć szkiełka z napisem skoda, ...ale gdyby miały być na wierzchu widoczne wtedy nie miałbym wyjścia i zakałdał ori.
Jak nie masz nic do przedstawienia to nie śmieć w temacie...bo Mikołaj przyniesie ci wibrator :diabelski_usmiechZamieszczone przez KulfonPSorry ale zalatuje mi to oświetleniem mebli w kuchni... nigdy bym nie sprofanował swojego auta w ten sposób
Zostaw komentarz:
-
-
Ponawiam pytanie
Regulacja na maxidot + - 5% ustawiłem na minimalne oświetlenie podczas jazdy 20%, czy da się ustawić jeszcze mniej przy pomocy VCDS ?
Cena moda to ok 250 zł i własna praca, wszystko profes. wpięte w centralkę i zakodowane
+ wtyczki pod fotelami (bardzo trafna sugestia kolegi andrzej111).
Zostaw komentarz:
-
-
ja już nie będę się ledów czepiał, bo to insza inszość
ale podłączenie pod lampkę sufitową?!
jak w jakimś Golfie 3, gdzie tylko tak dało się to zrobić
a jak w dzień otworzysz drzwi to lampka górna się zapala i nogi też?
bo widzisz w rozwiązaniu ori, w dzień (czyli DRL) nie zapalają się bez potrzeby lampki nóg, a lampka górna się zapala
a gdzie menu "footwell light" w maxi
a gdzie regulacja jasności w maxi?
a gdzie doświetlanie nóg podczas jazdy?
i gdzie regulacja jasności poprzez regulator lub automatyke
gdzie niezależność i autonomiczność tych lampek?
EOT z mojej strony na ten temat
bordnetz 30B do O2 obsługuje ledy w lampkach, czyli nie zgłasza błędów
sterowniki do O2FL/Tour chyba też to mają od razu wbudowane
Zostaw komentarz:
-
-
chłopaki nie bijmy piany
niech każdy sobie rzeźbi w swoim autku jak chce
dajmy tu konkrety tzn.: nr części , gdzie kupić , jak podłączyć , jak zakodować
aby każdy mógł sobie moda zrobić według uznania :wink:
Zostaw komentarz:
-
-
lampki z wtyczkami po 15zł
kodowanie to zaznaczenie jednego bitu
przewodów dużo mniej niż u Ciebie bo około 3m
bordnetz to inna sprawa, bo nie służy tylko do lampek, a wręcz lampki są marginalnym dodatkiem
Zostaw komentarz:
-
-
Ładnie , nie ma to jak ledy :lol:
O tym, że ja mam na modułach wiecie tylko Wy i ja, reszta ludzkości 99,99% o tym nie będzie wiedziała :lol: , /a nawet ma to w d.../, liczy się efekt wizualny, a dla mnie jeszcze jakosć montażu , niezawodność i cena. Nikt nie będzie wsadzał głowy pod fotel, żeby zobaczyć szkiełka z napisem skoda, ...ale gdyby miały być na wierzchu widoczne wtedy nie miałbym wyjścia i zakałdał ori.
A możesz podac koszty Twojego półdruta :P , czyli wymiana bordnetza / bo w turze chyba trzeba wymieniać/, lampek, kabli, montażu i kodowania, po prostu , przyjeżdzam do Ciebie zostawiam samochód i za 4 godziny odbieram z lampkami, wszystkie części Twoje i montaż ile muszę zapłacić ?Zamieszczone przez krzynolmyślałem, że po ludzku z bordnetza jest to puszczone
Jak nie masz nic do przedstawienia to nie śmieć w temacie...bo Mikołaj przyniesie ci wibrator :diabelski_usmiechZamieszczone przez KulfonPSorry ale zalatuje mi to oświetleniem mebli w kuchni... nigdy bym nie sprofanował swojego auta w ten sposób
Zostaw komentarz:
-
-
Mod zakończony, ori lampki z wkładami led.
Regulacja na maxidot + - 5% ustawiłem na minimalne oświetlenie podczas jazdy 20% czy da się ustawić jeszcze mniej przy pomocy VCDS ?
Zostaw komentarz:
-
-
dobrze powiedzianeZamieszczone przez KulfonPzalatuje mi to oświetleniem mebli w kuchni
Zostaw komentarz:
-
-
Chłopaki tylko przy odsprzedaży auta nie zapomnijcie dołączyć uaktualnionych schematów elektrycznych kupującemu :diabelski_usmiech
:diabelski_usmiech
:diabelski_usmiech
Zostaw komentarz:
-
-
Sprostujmy, ORI taśma to coroplast a nie TESA.Zamieszczone przez bishopWszystkie kabelki zaizolowane taśma tekstylną tesa,/taka jak oryginalne wiazki/ coby się nie przetarły i antyświerszczowo
A podobno ORI rozwiązanie to dużo robotyZamieszczone przez bishopDo kompletu ledów potzreba jeszcze rodzielacz ok 7pln z alle. Dolutowany pod prawy przycik górnej lampki wnętrza, kabelek puszczony prawym słupkiem, a sam rozdzielacz przyklejony taśma dwustronną za dmuchawą.
4 sztuki przedłużaczy /ok 3pln/ z alle- 2x2m i 2x3m, przylutowane do modułów led.
BTW, nie wiem skąd teoria o grzaniu się i wysokim poborze prądu ORI ledów
Nie znasz się, spuść powietrze bo pęknieszZamieszczone przez KulfonPSorry ale zalatuje mi to oświetleniem mebli w kuchni... nigdy bym nie sprofanował swojego auta w ten sposób
Zostaw komentarz:
-
-
Sorry ale zalatuje mi to oświetleniem mebli w kuchni... nigdy bym nie sprofanował swojego auta w ten sposób :|Zamieszczone przez bishopDo kompletu ledów potzreba jeszcze rodzielacz ok 7pln z alle. Dolutowany pod prawy przycik górnej lampki wnętrza, kabelek puszczony prawym słupkiem, a sam rozdzielacz przyklejony taśma dwustronną za dmuchawą.
4 sztuki przedłużaczy /ok 3pln/ z alle- 2x2m i 2x3m, przylutowane do modułów led.
Wszystkie kabelki zaizolowane taśma tekstylną tesa,/taka jak oryginalne wiazki/ coby się nie przetarły i antyświerszczowo :szeroki_usmiech
Zostaw komentarz:
-
-
myślałem, że po ludzku z bordnetza jest to puszczoneZamieszczone przez bishopDolutowany pod prawy przycik górnej lampki wnętrza
a tak to IMHO drut niesamowity
Zostaw komentarz:
-
-
Nie
Musi być oryginalna ,bo inne źle kleją i śmierdzą
bardziej ta
Zostaw komentarz:
-
-
http://allegro.pl/tasma-tekstylna-19...695559857.html cos takiego?Zamieszczone przez bishopWszystkie kabelki zaizolowane taśma tekstylną tesa
Zostaw komentarz:
-
-
Do kompletu ledów potzreba jeszcze rodzielacz ok 7pln z alle. Dolutowany pod prawy przycik górnej lampki wnętrza, kabelek puszczony prawym słupkiem, a sam rozdzielacz przyklejony taśma dwustronną za dmuchawą.
4 sztuki przedłużaczy /ok 3pln/ z alle- 2x2m i 2x3m, przylutowane do modułów led.
Wszystkie kabelki zaizolowane taśma tekstylną tesa,/taka jak oryginalne wiazki/ coby się nie przetarły i antyświerszczowo :szeroki_usmiech
Zostaw komentarz:
-
Zostaw komentarz: